wieszaki na ubrania do szafy

Jak urządzić wymarzoną garderobę?

Wydzielone pomieszczenie na garderobę to marzenie wielu osób. Umożliwia wygodne przechowywanie ubrań, a także butów i wielu akcesoriów. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak należy ją urządzić.

Początek – już w fazie projektowania

O garderobie warto pomyśleć w momencie budowania domu. Pomieszczenia przeznaczone na przechowywanie ubrań w gotowych projektach nie są zbyt duże. Chcąc zapewnić sobie większy komfort, warto zadbać, aby pokój-garderoba miał wielkość, która umożliwi wygodne poruszanie się i przebieranie.

Odpowiednie wyposażenie podstawą sukcesu

wieszaki na ubrania do szafy

Kompletując wyposażenie garderoby, trzeba przede wszystkim pamiętać o jej głównej funkcji – przechowywaniu odzieży. Z pewnością przydadzą się szafy, które można uzupełnić drążkiem na ubrania. Przydatny może okazać się wieszak na kółkach, a także drążek na ubrania umieszczony na przykład we wnęce.
W garderobie warto umieścić także nieduże szafki. Idealnie nadadzą się do przechowywania różnych drobiazgów, bielizny lub butów. Do niektórych akcesoriów (na przykład torebek) przydadzą się haczyki.
Kolejny istotny element stanowi lustro, przed którym można postawić podest. W pomieszczeniu warto umieścić także żelazko i deskę do prasowania. Jeśli przestrzeń na to pozwala, w garderobie można ustawić również krzesło lub niewielką sofę.

Dobrze urządzona garderoba może zostać wykończona według osobistych preferencji – drążek na ubrania można ozdobić, zadbać o fantazyjne oświetlenie, a ściany udekorować boazerią, fajne produkty znajdziesz na belmeb. Takie pomieszczenie sprawi, że domownicy poczują się jak w prawdziwym, modnym butiku.