W jakich nietypowych miejscach można kupić obrazy do domu?

Koneser sztuki musi być niczym łowca. To znaczy szybko łapać okazję i skorzystać z niej, zanim zrobią to inni. W przeciwnym wypadku łakomy kąsek w postaci unikatowego obrazu może mu zniknąć sprzed nosa, bo wykupi go, kto inny.

Czemu miłośnicy malarstwa i szeroko pojętej sztuki muszą być tacy czujni?

Po pierwsze, bo konkurencja nie śpi i również bacznie rozgląda się za godnymi obserwacji i uwagi artystycznymi dziełami. Po drugie warte zachodu obrazy do domu można praktycznie spotkać wszędzie. By nie przegapić więc momentu i jedynej szansy trzeba być bardzo spostrzegawczym i bystrym. Po trzecie musi być czujny i uważny koneser sztuki, bo to może mu pomóc w ewentualnych biznesach związanych z obrazami. Nikt przecież nie powiedział, iż można je tylko i wyłącznie kolekcjonować. Jeśli ktoś potrafi- może na nich zarobić i to niemałą gotówkę. Na przykład w sytuacji, kiedy tanio go kupi, bo jego właściciel nie wie, że ma w ręku prawdziwy skarb. A drogo sprzeda, bo będzie miał na niego kupca, który da za niego o wiele więcej.

Czy kolekcjonerzy i pasjonaci sztuki mają jakieś korzyści z posiadania w domu wielu obrazów?

Ależ oczywiście. Po pierwsze mogą się tym faktem chwalić przed przyjaciółmi i znajomymi. Po drugie jest niemal pewne, iż obecność obrazów działa kojąco na ich nastrój i psychikę. Otaczanie się pięknem nie jest przecież niczym szkodliwym ani złym. Posiadanie wielu obrazów stwarza też po części iluzję, że mieszkają w prywatnej i dobrze strzeżonej- własnej galerii sztuki. To z pewnością łechce ich ego i pozwala poczuć się prawdziwym znawcą sztuki. Miłośnicy obrazów lubią też fotografować swoje nabytki, bo dzięki temu, mają zabezpieczenie na wypadek, gdyby ktoś skradł ich kolekcję lub gdyby ona ucierpiała z powodu czynników niezależnych takich jak powódź, czy pożar.

Gdzie kupić obrazy do domu? Najbardziej nietuzinkowe miejsca.

Jest sporo takich miejsc, gdzie kupić obrazy do domu można faktycznie za grosze. Jednym z nich jest na przykład pchli targ. Co najistotniejsze tego rodzaju skupiska ludzkie są normą nie tylko u nas w kraju, lecz także za granicą. Toteż można wyśledzić ekstra okazje i prawdziwy kolekcjonerki rarytas- będąc nawet na zagranicznych wakacjach albo przejazdem na terytorium danego państwa.  Poszukiwania obrazów na pchlim targu wymagają jeszcze dużej dozy cierpliwości, bo żeby tutaj  znaleźć coś wartościowego, trzeba się przedostać przez stertę różnorakich przedmiotów. No, chyba że sam sprzedawca zaproponuje nam od razu kupno obrazu pokojowego.

Inne nietypowe miejsca- gdzie sprzedaje się obrazy do domu?

Na pewno garażowa wyprzedaż staroci. Nawet tam można natrafić na prawdziwe cudeńka. I zapaleni wielbiciele sztuki o tym wiedzą. Nawet od czasu do czasu uczestniczą w takich przedsięwzięciach. Ładne i cenne obrazy można zobaczyć też w lombardzie. Tam również sztuka najwyższych lotów jest w cenie. Ludzie i to nie tylko koneserzy sztuki potrafią dostrzec, gdy trafia się im okazja, by kupić do domu coś ładnego i niebanalnego. Niemniej zdarza się to nie za często.