Basen rozporowy – co warto wiedzieć przed zakupem?

Ciepłe lato w ogrodzie to prawdziwa atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych. Wybierając basen można sprawić, że lato będzie jeszcze przyjemniejsze i pełne zabawy. Co warto wiedzieć o basenach rozporowych?

Dlaczego basen rozporowy?

Basen rozporowy to idealne rozwiązanie dla osób, które mają przydomowy ogródek i poszukują basenu, który nie jest zbyt mały i jednocześnie jest łatwy w obsłudze.

Basen rozporowy jak te https://www.dobrebaseny.pl/Baseny-rozporowe-okragle-INTEX-c278 jest dmuchany, górna część to kołnierz, który otacza basen. Rozłożenie basenu nie jest skomplikowane i nawet duży basen jesteśmy w stanie ustawić w ciągu 40 minut.

Baseny stelażowe cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Jest to jednak basen, który wymaga dużej przestrzeni. Basen rozporowy, mimo iż jest mniejszy zapewni świetną zabawę nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

Gdzie ustawić basen?

Wybierając miejsce w ogrodzie, w którym ma stanąć basen rozporowy warto zdecydować się na tę część podwórza, która jest nasłoneczniona i wolna od drzew. Drzewa nie tylko będą zacieniały miejsce kąpieli, ale jednocześnie spadające liście będą zanieczyszczały wodę. Jest to dodatkowa praca, która trzeba wykonać, by kąpiel była przyjemna.

Wybierając miejsca na basen rozporowy koniecznie należy zadbać, by było wyrównane. Trawa, kostka brukowa czy drobny piasek płukany to idealne podłoże. Nie powinno ustawiać się basenu na glinie, która jest miękka i może zatrzymać wodę z opadów. Kamienie mogą przedziurawić basen, a asfalt w wysokich temperaturach może topić się i przyklejać do basenu.