tunel foliowy

Tunel foliowy i jego zabezpieczenie

Tunele foliowe to ciekawe rozwiązania, jakie zastosujemy w przydomowym ogródku. Korzystają z nich osoby początkujące, jak i specjaliści w uprawie roślin. Z pewnością przyda się też zabezpieczenie tunelu, co pozwoli zachować skuteczne działanie. Na jakie zabezpieczenie postawić? Czym cechuje się  foliowy tunel? Jak jest nazywany?

Tunel foliowy

Tunele foliowe są nazywane foliakami. To solidne konstrukcje, jakie są często spotykane na działkach i w ogródkach przydomowych. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowych foliaków, jakie cechują się atrakcyjną ceną. Dodatkowo, wiele sklepów oferuje folię na tunel do wymiany po kilku sezonach. Co daje tunel tego typu? Przede wszystkim zabezpiecza rośliny przed działaniem zewnętrznych czynników i pozwala na skrócenie czasu uprawy. Zachowanie odpowiednich warunków przekłada się na solidne plony, które dadzą nam radość. Ponadto, tunele wykorzystamy do uprawy roślinek ozdobnych. 

Zabezpieczenie tunelu foliowego

Zarówno większe, jak i mniejsze tunele ogrodnicze warto zabezpieczyć przed działaniem czynników pogodowych. Głównie wiatr jest sporym utrudnieniem. W ofercie sklepów online znajdziemy siatki na tunele, jakie ochronią i zabezpieczą folię. Niektóre z nich zabezpieczają także przed nadmiernym słońcem (są to siatki cieniujące). Mają one na celu ochronić rośliny przed promieniowaniem UV. Jeżeli mamy do czynienia z częstymi zjawiskami atmosferycznymi, nie tylko tunel należy zabezpieczyć. Równie ważna jest przestrzeń dookoła tunelu. Schowajmy wszelkie przedmiotu, które mogą unieść i uszkodzić tunel. 

Tunele foliowe cieszą się ogromnym uznaniem wśród wielu osób. Postawmy na dobrą jakość i znaną markę.