wiertła do betonu

Czym charakteryzują się dobre wiertła do betonu?

Każdy typ robót budowlanych wiąże się z zastosowaniem wiertarki, natomiast co za tymże idzie – także wierteł, jakich typ jest zakwalifikowany danym produktom, w jakich przychodzi nam drążyć. Drążenie w ścianie z cegły lub wylewanej z litego oraz zbrojonego betonu będzie wymagało wybrania dobrego wiertła. Także drążenie w metalu oraz drewnie wymaga wykorzystania innych sprzętów. W odmiennym wypadku możemy nie jedynie spowodować do ich uszkodzenia, lecz również, co się nierzadko zdarza, do zniszczenia artykułu, w jakim wiercimy.

Praca w betonie

Do drążenia w betonie należy się dobrze przygotować – zarówno pod kątem dobrych elektronarzędzi, jak również dedykowanych wierteł do betonu. Im lepiej wybierze się wiertło do opracowywanego artykułu, tymże większa będzie efektywność oraz dokładność prac. Uniwersalne wiertła do betonu dedykowane są do pracy w podzielonych materiałach oraz doskonale sprawdzają się w wypadku prac wykończeniowych oraz remontowych. Wiertła z węglików spiekanych (wiertła widiowe) dedykowane są do wiertarek udarowych. Węgliki spiekane nadają im dużą odporność oraz zapewniają dużą żywotność. Wiertła te dedykowane są do pracy w betonie, kamieniu, cegle lub także w murze.

Wiertła udarowe do betonu z zaczepem SDS-plus

Wiertła dedykowane do pracy z młotami udarowo-obrotowymi z zaczepem SDS-plus wyznaczone są często do specjalistycznych użytkowników poszukujących wierteł do obróbki muru, betonu oraz betonu zbrojonego. Wiertła dedykowane do pracy w betonie zbrojonym przedstawia odmienna budowa aniżeli artykułów przeznaczonych do betonu bez zbrojeń. Określa je głowa zrobiona w pełni z węglika spiekanego z 4 ostrzami i odpowiednia budowa spirali, jaka gwarantuje błyskawiczne prowadzenie urobku i proste wyjmowanie wiertła również w wypadku dużych wylotów.