łóżka do spania

Tapicerowane czy drewniane łóżko do spania?

Wygodny sen zapewnia nie tylko zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. Wyspany człowiek czuje się dobrze i ma siłę do pracy. Dlatego odpowiedni wybór łóżka odgrywa kluczową rolę. Jak dobrać najlepsze łóżko do potrzeb? Jakie łóżka są modne i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Łóżka do spania tapicerowane

Tapicerowane łóżka sypialniane są nie tylko bardzo stylowe, ale również wygodne. Świetnie pasują do nowoczesnych i klasycznych aranżacji. Są doskonałym uzupełnieniem ludwikowskiego stylu. Łóżko tapicerowane posiada wygodny zagłówek, który jest doskonałym podparciem oraz ochroną ściany przed brudem. Dodatkowo można wybrać dowolny materiał obicia, dzięki któremu można stworzyć niepowtarzalne stylizacje. Najczęściej dostępne są łóżka tapicerowane kontynentalne. Taki model charakteryzuje się tym, że jest to łóżko wysokie. Posiada ono wbudowany materac, który zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.

Drewniane łóżka do spania

Łóżka wykonane z drewna charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na zniszczenia. Drewno jest materiałem uniwersalnym, które doskonale sprawdza się we wszystkich stylach. Dużym atutem drewnianych łóżek jest łatwość odrestaurowania takiego mebla. Drewno wystarczy delikatnie zeszlifować papierem i przemalować (szczegóły na tej stronie). Drewniane łóżko to nieodłączny element mieszkania urządzonego w stylu rustykalnym, gdzie wszystko jest naturalne i powiązane z przyrodą.

łóżka do spania

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do spania?

Najważniejszym parametrem podczas wyboru łóżka jest jego wielkość. Dla dwóch osób najmniejsze polecane łóżko to 140×200 cm. Do pokoju dziecięcego najlepiej wybrać łóżko 90×200 z zagłówkiem i oparciem, które zapewni bezpieczny sen. Łóżko powinno posiadać także pojemnik na pościel, dzięki któremu można zaoszczędzić miejsce w szafie, a dodatkowo nie marnuje się przestrzeń pod spodem.