Pościel odpowiednia dla niemowlaka

Każdy rodzic chce zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju dla swoich pociech. Jednym z pierwszych dylematów, przed którym stają jest wybór odpowiedniej pościeli do niemowlęcego łóżeczka. Jaka powinna zatem być idealna pościel dla maluszka?

Antyalergiczna pościel dla niemowląt

pościel dla niemowlątBardzo ważny jest materiał, z którego została wykonana pościel do niemowlęcego łóżeczka. Najlepiej by była ona bawełniana – bawełna jest bowiem lekkim, naturalnym materiałem. Należy unikać tworzyw sztucznych oraz barwionych substancjami, które mogą wywoływać uczulenia i alergie. W tym celu trzeba dokładnie zapoznać się ze składem materiału. Sama powłoczka na poduszkę czy kołderkę to jednak nie wszystko; tworzywa sztuczne zawarte są często także w wypełniaczach kołder. Najczęściej kuszą one ceną, jednak nie są zdrowe dla noworodka.

Atest

Wiele produktów stworzonych dla dzieci posiada atest – nie inaczej jest w przypadku pościeli do łóżeczka. Warto wybrać pościel opatrzoną atestem, ponieważ wówczas można mieć pewność, iż substancje użyte w trakcie jej produkcji nie są szkodliwe (w niektórych przypadkach stosuje się na przykład pochodne ropy naftowej; atestowana pościel dla niemowląt nie ma w składzie takich substancji).

Jak dbać o pościel dla niemowlaka?

Przede wszystkim należy używać delikatnych środków do prania. Silne detergenty mogą uczulać maluszka, a co więcej – mogą uszkodzić delikatny materiał, z którego została uszyta pościel.