Ponadczasowy stół do jadalni

drewniany kuchenny stół

Na meble przychodzą i odchodzą różne mody. Kilka lat temu szalenie popularne były stoły z blatem ze szkła. Chociaż wciąż wiele osób ma je w swoich domach, w dobie dzisiejszych czasów, kiedy w cenie są meble i dodatki z naturalnych materiałów, takie stoły powoli przechodzą do lamusa. Warto zatem trochę dłużej zastanowić się nad tym, jaki stół do jadalni wybrać, aby nie znudził się on już po kilku latach.

prostokątny stół jadalniany

Ponadczasowe stoły do jadalni

Z pewnością warto zainwestować w stół drewniany, najlepiej z jakiegokolwiek innego drewna niż sosnowe. Drewno sosnowe, choć naprawdę bardzo ładne, jest bardzo miękkie. Jeżeli zatem kupi się sosnowy stół do jadalni, dosyć szybko ulegnie on zniszczeniu. Warto również zwrócić uwagę na rozmiar stołu. Jeżeli tylko jest miejsce, lepiej jest kupić większy stół, albo wybrać taki, który ma rozkładany blat. Dużo wygodniej nakrywa się wtedy do stołu nawet dla kilku osób.

Stoły do jadalni już teraz passe

Trudno mówić, że jakieś meble są tak totalnie passe, bo w końcu do łask wracają nawet meblościanki z PRL-u. Mimo wszystko lepiej zrezygnować ze stołu ze szklanym blatem, jak również ze stołów na metalowych  nogach. Meble takie komponują się dobrze jedynie we wnętrzach urządzonych surowo i nowocześnie. Poza tym nie są zbyt funkcjonalne jeżeli w domu są małe dzieci.