nowe osiedle w centrum Wrocławia

Jak dobrze wybrać mieszkanie?

Pierwsze kroki w poszukiwaniu nowego mieszkania w centrum Wrocławia mogą spowodować u każdego wrażenie pewnego chaosu – ofert jest tak dużo i są tak różnorodne, że wybór wydaje się niemożliwy. Ten problem dotyczy głównie osób po raz pierwszy kupujących mieszkanie. Tymczasem wystarczy zastosować odpowiednie „sito” do przesiania propozycji deweloperów i wybierać ze znacznie mniejszej puli.

Zaufanie do dewelopera

Znani deweloperzy cieszą się zaufaniem klientów, mają dużo pozytywnych rekomendacji. Czy to mało? Jeśli tak, można zajrzeć chociażby do tzw. prospektu inwestycyjnego. To rodzaj dokumentu oferującego klientowi mnóstwo informacji na temat przedsiębiorcy, z którym zechce nawiązać współpracę oraz na temat konkretnej inwestycji. Na podstawie danych zawartych w prospekcie można przekonać się, czy deweloper ma doświadczenie, czy jest wiarygodny i wypłacalny, jak również czy dana inwestycja jest odpowiednio zabezpieczona finansowo.

Jakie mieszkanie kupić?

Najbezpieczniejszą transakcją będzie nabycie nowego lokalu. Nowe mieszkanie w centrum Wrocławia, na estetycznie zaprojektowanym osiedlu, na obrzeżach miasta czy gdziekolwiek indziej można znaleźć na tzw. rynku pierwotnym. Oznacza to, że kupujący to pierwszy właściciel danej nieruchomości. Chociaż skorzystanie z tej opcji ma pewne wady, liczba zalet sprawia, że naprawdę opłaca się kupić mieszkanie nowe. Najważniejszą z nich jest oczywiście idealny stan takiej nieruchomości oraz jej uregulowany stan prawny. Gdy wybór zostanie dobrze dokonany, mieszkanie trafi do rąk pierwszego właściciela bez najmniejszych uchybień technicznych i architektonicznych, pachnące świeżością, gotowe, by się do niego wprowadzić. Istotną wadą, o której trzeba wspomnieć, jest element niepewności podczas inwestowania – na rynku pierwotnym kupuje się projekt, czyli mieszkanie niekoniecznie istniejące.