Po co stosuje się preparaty gruntujące?

Do różnych powierzchni chłonnych, niechłonnych znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz budynku można stosować różne preparaty gruntujące Baumit. Sprawdzają się one dobrze przed użyciem różnych preparatów, zapraw, farb czy klejów.

Wzmocnienie przyczepności powierzchni

Na rynku znajdziemy różne produkty gruntujące, które nie tylko wzmacniają powierzchnię i wypełnią braki. Pozwolą one także lepiej rozprowadzać klej czy farbę zapewniając lepszą przyczepność i lepszą odporność na warunki atmosferyczne i upływający czas. Na sklepowych półkach znajdziemy różne produkty, które są przeznaczone do różnych powierzchni jak beton, gips, tynk, jastrych czy cementowo-betonowych. Preparaty dają nam pewność, że głęboko wnikają w powierzchnię, dobra paroprzepuszczalność, wyrównywanie chłonności podłoża, a także zmniejsza ryzyko bąblowania świeżego tynku. Preparaty gruntujące Baumit możemy nanosić metodą pędzla, szczotki, wałka lub metodą maszynową, kupimy je w budujmy.eu

Wybór preparatu powinien być dopasowany do materiału oraz miejsce. Różne preparaty inaczej reagują na czynniki takie jak temperatury, woda czy warunki atmosferyczne. W przypadku problemu z wyborem dobrze poradzić się eksperta, aby wybrać najlepsze rozwiązanie, ponieważ niewłaściwy produkt może uszkodzić powierzchnię. Może to także niewłaściwie wpłynąć na nakładane substancje jak farby czy zaprawy. Dobrze przygotowane powierzchnie pozwolą nam przez długi czas cieszyć się dobrą kondycją.