biurko w skandynawskim stylu

Jak wygodnie urządzić domowe biuro?

Wiele osób chciałoby mieć chociażby niewielkich rozmiarów biuro we własnym domu. Niezależnie, czy ma ono służyć do wielogodzinnej pracy czy też do sporadycznych, niezbyt czasochłonnych czynności – powinno być komfortowe i funkcjonalnie zaprojektowane. Dzięki temu będzie w odpowiedni sposób spełniało swoją funkcję. Idealnym meblem do tego celu będzie proste, ale wygodne biurko skandynawskie.

Kącik do pracy w sypialni lub też w pokoju dziennym

Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na to, aby w domu lub w mieszkaniu wydzielić pod biuro osobne pomieszczenie. To nie oznacza jednak, że trzeba całkowicie rezygnować z miejsca do pracy. Niewielkich rozmiarów skandynawskie biurko z powodzeniem może zostać umieszczone w sypialni lub też w pokoju dziennym, koniecznie powinno jednak swoim stylem pasować do pozostałych mebli w pomieszczeniu.

Prosty i funkcjonalny mebel

Biurko w stylu skandynawskim jest zazwyczaj jasne, wykonane z naturalnie wyglądającego drewna lub też malowane na biało. Co ważne – to mebel prosty w swojej formie, bez żadnych ozdób, dekoracji czy też rzeźbień. Dzięki takiemu minimalizmowi można z łatwością dobrać odpowiedni fotel, bo może to być zarówno typowy fotel biurowy, ale może to być fotel bardziej elegancki, na przykład tapicerowany na drewnianych nóżkach. Na biurku na pewno powinna znaleźć się także lampka utrzymana w podobnym stylu.