odkurzacz

Odkurzacze przemysłowe i akumulatorowe

W dzisiejszych czasach w mieszkaniach prywatnych i biurach coraz częściej można spotkać odkurzacze przemysłowe i akumulatorowe, które mają wiele zalet. Specjalistyczne urządzenia doskonale sprawdzą się także w pomieszczeniach użyteczności publicznej, gdzie z wiadomych przyczyn musi być zachowana idealna czystość.

Odkurzacz przemysłowy – co warto wiedzieć?

Odkurzacz przemysłowy to bardzo specjalistyczne i dość zaawansowane urządzenie, które doskonale sprawdzi się nawet w najtrudniejszych i najbardziej niesprzyjających warunkach. Sprzęt tego typu doskonale radzi sobie ze zbieraniem szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia zanieczyszczeń. Największą zaletą odkurzaczy przemysłowych jest wysoka skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń i solidna jakość wykonania. Markowy sprzęt od renomowanego producenta, będzie sprawnie działał nawet przez kilka lat użytkowania. Jedyną wadą jest dość wysoka cena i duże rozmiary.

odkurzaczOdkurzacze akumulatorowe

Odkurzacze akumulatorowe to nic innego jak popularne ręczne urządzenia, które doskonale sprawdzą się do kompleksowego czyszczenia trudno dostępnych powierzchni. Odkurzacze tego typu są bardzo poręczne i dość lekkie, dzięki czemu można z nimi długo pracować, sprawdź sferis.pl/odkurzacze-1932. Osoby, które chcą dokładnie odkurzyć samochód albo tapicerkę, powinny jak najszybciej postawić na akumulatorowe odkurzacze. Solidny akumulator może wystarczyć nawet na 45 minut pracy bez ładowania. Największą zaletą odkurzaczy akumulatorowych jest oczywiście ich olbrzymia mobilność i niewielkie rozmiary. Do plusów należy zaliczyć także konkurencyjne ceny. Niestety urządzenia tego typu z wiadomych przyczyn nie sprawdzą się do czyszczenia dużych powierzchni. Dzięki nim można pozbyć się jedynie drobnych zanieczyszczeń.

Nowoczesne odkurzacze piorące

Nowością na rynku są także odkurzacze piorące, które wykorzystywane są do czyszczenia powierzchni miękkich. Można je wykorzystać nie tylko do profesjonalnego czyszczenia dywanów i wykładzin, ale również do tapicerki meblowej. Jedyną wadą tych urządzeń jest bardzo wysoka cena.