aqform oswietlenie

Funkcjonalne oświetlenie w kuchni

Choć może się wydawać, że oświetlenie kuchni nie jest rzeczą trudną, to niekiedy może przysparzać pewnych problemy. Aby móc bez większych kłopotów przyrządzić pyszny posiłek, zrobić kawę czy herbatę, potrzebny będzie dobrze oświetlony blat roboczy. Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie do kuchni?

Oświetlenie ogólne

aqform oswietlenieLampa, dzięki której światłem wypełni się całe pomieszczenie to podstawa. W kuchni powinno być dość intensywne, najlepiej aby było umieszczone w centralnej części pomieszczenia. Jeżeli kuchnia jest połączona z salonem i jadalnią, należy pomyśleć o drugiej lampie sufitowej doświetlającej stół. Można zdecydować się również na doświetlenie go kilkoma punktami w formie lamp ułożonych w rzędzie. Ciekawym rozwiązanie będzie również oświetlenie punktowe, w aqform oświetlenie można znaleźć bardzo duży wybór halogenów, które można rozmieścić na całym suficie.

Oświetlenie blatów

Aby móc wykonywać wszystkie prace kuchenne sprawnie, niezbędne jest odpowiednie doświetlenie blatów. Można zdecydować się na montaż lamy halogenowej, zwykłych świetlówek albo listwy LED. Kluczowe jest to, aby światło miało odpowiednią barwę – musi być jasne,  powinno mieć naturalny, neutralny odcień. Listwy świetlne zamontowane pod szafkami dobrze oświetlą blat.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, aqform oświetlenie ma w ofercie oświetlenie do każdego pomieszczenia w domu, także jest w czym wybierać.