dywan niedżwiedż

Modne dywany do salonu – jaki wybrać?

Dywan ma wiele funkcji, po pierwsze stanowi ciekawy akcent aranżacyjny, po drugie wycisza pomieszczenie i je ociepla. Obecnie dywany kupuje się głównie ze względów estetycznych, jaki wybrać, aby salon stał się bardziej przytulny?

Właściwości dywanów

Dwie bardzo ważne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wybierając dywan to jego waga oraz gęstość. Im te dwa parametry są wyższe, tym dywan jest lepszej jakości. Wysokiej jakości dywan powinien być miękki oraz gęsty. Trzeba zastanowić się także nad kwestią materiału, gdyż na rynku dostępne są zarówno dywany wykonane z włókien naturalnych np. bawełny, wełny, jedwabiu, albo z materiałów sztucznych typu propylen, poliamid, akryl, poliester czy wiskoza. Oczywiście te drugie będą dużo tańsze, dużą zaletą takiego rozwiązania jest również niezliczona ilość kolorów.

Popularne rodzaje dywanów

Dywany rozróżnia się także ze względu na rodzaj splotu, który może być gładki, shaggy lub pętelkowy. Dużym zainteresowaniem cieszą się dywany skandynawskie sklep online (np. takie www.dutchhouse.pl/tekstylia/dywany) , które pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Decydując się na dywan w stylu skandynawskim trzeba pamiętać, że należy dopasować go do wystroju wnętrza. Dywanem można przełamać również nudną, stonowaną aranżację, możliwości jest naprawdę nieskończenie wiele. Warto sobie wcześniej przejrzeć oferty w sieci, gdyż tam z pewnością dywany będą tańsze.