pralka

Jak urządzić małą łazienkę?

Większość polskich domów czy mieszkań zazwyczaj charakteryzuje się małą powierzchnią łazienki. Jest to szczególnie zauważalne w mieszkaniach w bloku, w których każdy metr kwadratowy ma znaczenie. Dlatego wybranie odpowiednich mebli łazienkowych czy ma kapitalne znaczenie dla wystroju i aranżacji tego rodzaju małej przestrzeni. Czym kierować się przy wyborze odpowiednich mebli? Jakie wybrać?

pralkaPrysznic zamiast wanny

Naturalnym sprzymierzeńcem małych łazienek jest oczywiście prysznic. Zajmuje dużo mniej miejsca niż standardowa wanna. Zazwyczaj wymiary kabiny prysznicowej wynoszą 80 na 80 cm lub 90 na 90 cm. Wybierając taki prysznic i rezygnując z brodzika, optycznie powiększymy nasze wnętrze.
Gdy przeszkadza nam brak brodzika i wiecznie mokra podłoga, warto zaopatrzyć się w kabinę prysznicową z głębokim brodzikiem. Pozwoli to nam zrobić pranie czy wykąpać psa, co jest niewątpliwie dużym plusem, jeśli posiadamy zwierzęta domowe wymagające kąpieli.

Jasna kolorystyka

Kolejnym elementem na który trzeba zwrócić uwagę, jeśli chcemy by nasza łazienka wyglądała na większą jest kolor kafelek, ścian, mebli czy armatury. Warto postawić w tym wypadku na kolory jasne, najlepiej na kolor biały lub kolory pastelowe. Stworzy to wrażenie większego pomieszczenia, co jest bardzo ważne, gdy posiadamy mały metraż łazienki. Nie wolno jednakowoż przesadzić z kolorami. Najlepiej jest postawić na dwa lub trzy warianty kolorystyczne.

Miejsce na kosmetyki i miejsce dla pralki

Mała łazienka zazwyczaj kojarzy nam się z małą ilością miejsca na kosmetyki codziennego użytku czy chemię gospodarczą. Nie musi tak być. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie szafki łazienkowe. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie lustro z wbudowaną szafką na kosmetyki czy leki. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce, ponieważ nie trzeba będzie osobno szukać miejsca na lustro.
Kolejnym pomysłem jest zaopatrzenie się w umywalkę z szafką pod spodem. Jest to dobre miejsce na proszki do prania, środki czystości czy inną chemię.
Najlepszym miejscem, w którym powinna stać pralka jest wnęka przy drzwiach lub jeśli mamy umywalkę bez szafki to pod nią, pralki różnych wielkości kupisz w https://www.sferis.pl/pralki-1941. To też oszczędzi nam dużo miejsca.