Meble robione na wymiar czy te ze sklepu

Podczas urządzania kuchni, często pojawia się dylemat dotyczący tego, czy postawić na meble robione na wymiar, czy może zdecydować się jednak na gotowy zestaw ze sklepu. Pierwsza opcja to często dużo wyższa kwota do zapłaty, ale meble można perfekcyjnie dopasować do wymiarów swojej kuchni. W drugim przypadku meble gotowe są od ręki i kosztują mniej, często jednak w przypadku naprawdę małych kuchni, trudno zagospodarować z nimi całą przestrzeń.

Meble robione na wymiar

Płyty do mebli służą do wykonywania mebli robionych na wymiar. Taka zabudowa do kuchni może być przygotowana w oparciu o indywidualny projekt klienta. Dzięki temu perfekcyjnie uda się zabudować nawet małą lub słabo ustawną kuchnię. Płyty meblowe, na przykład płyty MDF na wysoki połysk, służą do wykonania z nich frontów do szafek. Występują w bardzo wielu różnych kolorach i wzorach, imitują różne rodzaje drewna, dlatego kuchnię można naprawdę perfekcyjnie dopasować do stylu mieszkania. Za meble robione na wymiar trzeba jednak odpowiednio dużo zapłacić. Z reguły to jednak naprawdę się opłaca.

Zabudowa kuchenna ze sklepu

Zabudowa kuchenna ze sklepu to dużo mniejszy koszt, często jednak też meble o dużo niższym standardzie, zdecydowanie gorszym designie oraz mniejszej wytrzymałości podczas użytkowania. Takie meble dobrze nadają się na przykład do mieszkania pod wynajem, ale na stałe do swojego domu lepiej wybrać meble tworzone na wymiar.