ława rozkładana

Ławy rozkładane – historia zatacza koło

Wiedząc już, że wyposażeniem salonu ma być rozkładana ława, nie stół, należy się zastanowić nad jej stylem, który musi być przecież zgodny z aranżacją wnętrza. Nowoczesne projekty jednak nie zawodzą – potrafią utwierdzić w przekonaniu, że wybór był słuszny lub wręcz zaskoczyć ciekawymi rozwiązaniami.

Ławy, które nie dają o sobie zapomnieć

Ławy rozkładane, owszem mają już swoją sprawdzoną przeszłość i długoletnią historię. Oprócz stołów, meblościanek i telewizorów z kineskopem, często były stawiane w mieszkaniach poprzednich pokoleń. Z czym się kojarzyły? Z masywnym i ciężkim meblem, regulowanym ukrytą pod blatem korbką. Doceniona funkcjonalność pozostała, ale cały wizerunek uległ zmianom na lepsze. Współczesne ławy rozkładane to przede wszystkim lekkie, kompaktowe meble, które w dowolnym momencie można przestawić i dostosować do warunków oraz okoliczności.

Ławy rozkładane, które pasują i zaskakują

Pewien schemat współczesnych aranżacji wnętrz od kilku lat się utrzymuje. Ludzie lubią obecnie otaczać się ładnymi, eleganckimi i modernistycznymi przedmiotami. Ławy rozkładane zatem odznaczają się nie tylko praktycznymi rozwiązaniami, ale przede wszystkim estetyką wykonania, pasującą do każdego stylu. Wśród pozycji producentów można znaleźć białe, lakierowane blaty z modnymi dodatkami drewna lub stali; loftowe ławy pasujące do industrialnych wnętrz, a także klasyki z awangardowym „pazurem”.