wnętrze industralne

Lampy industrialne we wnętrzach

Styl industrialny cieszy się w ostatnich latach sporą popularnością. Można zastosować go z powodzeniem w całym domu- sprawdza się w sypialni, salonie, kuchni czy łazience. Chyba najbardziej charakterystycznym elementem tego stylu są lampy industrialne.

Charakterystyka stylu industrialnego

Duże, otwarte przestrzenie, surowe wnętrza, chłodne kolory i materiały to cechy, bez których nie istnieje styl industrialny. Czerpie on inspiracje z XIX-sto wiecznych budynków przemysłowych, które były często przekształcane w mieszkania. Dzisiaj styl industrialny rzeczywiście może kojarzyć się ze starymi fabrykami, ale wbrew pozorom mieszkania urządzone w ten sposób są luksusowe i nowoczesne.

Rodzaje lamp industrialnych

Chłodne, surowe wnętrza industrialne wymagają zastosowania lamp, które także są wykonane z chłodnych materiałów, takich jak metal, aluminium czy nawet modny w ostatnich czasach beton. Mile widziane są lampy wiszące na drucie lub łańcuchu. Bardzo charakterystyczne dla tego stylu są też lampy z odsłoniętymi żarówkami. Wyglądają jakby żywcem wyjęte z XIX-sto wiecznej fabryki!

Lampy industrialne mają wyraźnie określoną kolorystykę. Najlepiej jakby był czarne, srebrne lub szare, mogą być też miedziane. Stonowane, przygaszone kolory świetnie sprawdzają się we wnętrzu w stylu industrialnym.