meble kuchenne

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Kuchnia to centrum życia rodzinnego dla niemal każdego domownika. Warto zadbać o to, aby była przytulna i jednocześnie funkcjonalna oraz praktyczna. Żaden styl nie sprawdza się w tym pomieszczeniu tak dobrze jak wzornictwo skandynawskie. Czym się zatem charakteryzuje? W jaki sposób urządzić swoją wymarzoną kuchnię w stylu skandynawskim?

Kolory, materiały i meble

Urządzając kuchnię warto postawić na jasne i stonowane odcienie oraz naturalne materiały tj drewno. Wbrew pozorom świetnie sprawdzają się one nie tylko w kuchni, ale także w innych pomieszczeniach. Meble skandynawskie powinny mieć nieskomplikowaną formę oraz być funkcjonalne. W tym układzie dobrze sprawdzą się liczne szuflady, schowki, półeczki i przyborniki.

Dodatki i praktyczne akcesoria

Styl skandynawski to połączenie miłości do natury i środowiska z niebanalnym wzornictwem oraz wysoką funkcjonalnością. Z tego powodu dość ważne wydają się tutaj wszelkiego rodzaju dodatki akcesoria niezbędne w każdej kuchni. Dobrze jeśli spełniają jednocześnie dwie funkcje – ozdobną i użytkową. Wówczas założenia stylu skandynawskiego są spełnione w 100%.

Choć u niektórych meble skandynawskie i cała aranżacja utrzymana w tym stylu mogą budzić lekkie uczucie chłodu, są to tylko pozory, które zdecydowanie nie mają przełożenia w rzeczywstości.