Jak wybrać sofę rozkładaną, jeśli ma pełnić funkcję łóżka

Jak wybrać sofę rozkładaną, jeśli ma pełnić funkcję łóżka?

Jaką sofę rozkładaną najlepiej wybrać jeżeli zdecydowałeś, że potrzebujesz sofy do spania? Możesz być nieco zdezorientowany, próbując zdecydować się na konkretny model. Możesz wybrać projekt do swoich upodobań, ale jak zdecydować się na mechanizm rozkładania, ramę, rozmiar mebla? W internecie jest morze recenzji i opinii, ale każda osoba doradza dany model, opierając się tylko na swoim doświadczeniu.

Zmierz pomieszczenie przed zakupem sofy rozkładanej

Zmierz przestrzeń, ale pamiętaj, że meble nie mogą się opierać o grzejniki, gniazdka, parapety, regały, do których dostęp jest ważny. Pamiętaj, że sofa rozkładana po złożeniu i rozłożeniu powinna zmieścić się w pokoju, abyś miał miejsce do poruszania się. Zapisz dane, możesz wykonać prosty rysunek, aby wszystko zwizualizować. Zmierz drzwi wejściowe do mieszkania, przedpokój i kabinę windy. W końcu jeśli pełnowymiarowa sofa bez wyjmowanych części sprawdzi się w sklepie (wymiary sof zobacz tutaj), to będziesz musiał jakoś przewieźć mebel do domu.

Wymiary sofy do spania

Prawdopodobnie wykorzystasz swoją sofę nie tylko do spania, ale także jako miejsce do odpoczynku, na rodzinne wieczory i spotkania z gośćmi. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć wszystkie zawiłości związane z wymiarowaniem mebli, ponieważ wpływa to na funkcjonalność. Na przykład szerokość sofy często mylona jest z jej siedziskiem – co nie zawsze jest tym samym.

sofa rozkładana ustawiona w salonie

Przestrzeń do spania to jeden z najważniejszych czynników decydujących o wyborze sofy. Zdecyduj ile osób chcesz na nim spać, jedna osoba dla osoby dorosłej do 120cm szerokości lub dwie osoby od 140cm szerokości. Wybierając łóżko dwuosobowe, należy również zwrócić uwagę na maksymalny ciężar, jaki może utrzymać sofa. Warto też pamiętać, że do swojego wzrostu trzeba dodać co najmniej 20 cm, aby stworzyć wygodną długość do spania.

Sofa rozkładana i mechanizmy przekształcania

Sofa rozkładana, która staje się łóżkiem, prawdopodobnie będzie wymagała codziennego rozkładania i ponownego tapicerowania. A to, jak łatwo Ci to przychodzi, będzie miało wpływ na Twój nastrój każdego dnia. Ułatw sobie wybór – wybierz najwygodniejsze i najbardziej niezawodne mechanizmy, dostępnych spośród wielu opcji. Dzięki każdemu z nich rutynowa czynność rozkładania i składania kanapy stanie się przyjemniejsza, a przynajmniej nie będzie powodować trudności i irytacji.