Czym jest wybielacz tlenowy?

Usunięcie uporczywych plam bez ryzyka uszkodzenia materiału nie jest łatwy. W takich przypadkach warto postawić na wybielacz tlenowy, który poradzi sobie z brudnymi problemami. Wyjaśniamy, czym jest ten specyfik i kiedy się przydaje.

Wybielacz tlenowy – istotne informacje

wybielacz tlenowyNajprościej rzecz ujmując wybielacz tlenowy to produkt stosowany jako dodatek do tradycyjnych płynów lub proszków do prania. Jego chemiczna nazwa węglan sodu, który składa się z wody utlenionej oraz kryształków tego minerału. Zazwyczaj występuje w formie proszku, który rozpuszcza się podczas prania. Sprawdza się podczas usuwania uporczywych plam i zabrudzeń. Ponadto radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami i rożnego rodzaju bakteriami. W kontakcie z wodą bierze udział w reakcji chemicznej uwalniającej tlen. Jest to naturalny i ekologiczny proces służący do walki z zanieczyszczeniami.

Jak wykorzystać wybielacz tlenowy?

Wbrew pozorom wybielacz tlenowy to produkt, który można stosować do prania zarówno białych, jak i kolorowych ubrań. W odróżnieniu od swojego chlorowego odpowiednika nie jest szkodliwy i niebezpieczny dla domowników. Radzi sobie z zabrudzeniami pochodzenia organicznego. Ponadto można go wykorzystywać w innych celach, takich jak:

  • czyszczenie różnego rodzaju powierzchni – wybielacz tlenowy poradzi sobie z zabrudzeniami powstałymi na drewnie lub plastik.
  • usuwanie bakterii – można go stosować podczas czyszczenia toalet.
  • szorowanie podłóg – odnajdzie się jako ekologiczny środek do czyszczenia paneli lub parkietu.