Jak dobrać drzwi klatkowe i wewnątrzklatkowe?

Jak dobrać drzwi klatkowe i wewnątrzklatkowe?

Każde drzwi powinny być jak najbardziej bezpieczne, bo stanowią element odgradzający wnętrze od zewnętrza lub poszczególne pomieszczenia od siebie. Kwestia bezpieczeństwa jest szczególnie istotna w przypadku drzwi wychodzących na zewnątrz (wejściowych) albo takich elementów jak drzwi klatkowe. Często poza wysokiej jakości konstrukcją charakteryzują je dodatkowo wbudowane zabezpieczenia.

Wybór odpowiednich drzwi

W przypadku mieszkań na terenie osiedli, w blokach, wybór drzwi rzadko kiedy dotyczy poszczególnych mieszkańców – zakupem i montażem zajmuje się często spółdzielnia. Obserwuje się używanie dość ciężkich, często półautomatycznych, drzwi zewnętrznych zamykających każdą klatkę. Bywają najczęściej przeszklone, ale szkło jest grube i nierzadko wzmacniane tak, by nie stanowiło łatwej do sforsowania przeszkody. Kolorystyka drzwi ma być powiązana z barwami dominującymi na elewacji albo w otoczeniu.

Rozwiązania wewnątrz bloku

Rozwiązania wewnątrz bloku

Drzwi wewnątrzklatkowe nie muszą być aż tak zabezpieczone, ale stanowią kolejny ważny element odgradzający strefę bezpieczną od zewnętrza. Mogą zapewniać izolację od temperatury czy hałasu, co jest ważne w blokach, w których mieszkają osoby w różnym wieku. W przypadku tych drzwi również stosuje się podobną kolorystykę, która może różnić się w poszczególnych klatkach lub być wszędzie ujednolicona. Wysoka estetyka poszczególnych drzwi gwarantuje, że mieszkanie w bloku jest dla wszystkich przyjemniejsze i do tego mieszkańcy są pewni, że w budynku nie pojawi się żaden intruz.