Zawiasy w meblach i ich rodzaje

Meble to produkty które maja bardzo różnorodne wzory, jednak bez względu na swój wygląd potrzebują elementów takich jak zawiasy meblowe. Są one niezbędne praktycznie w każdym meblu, zaś osoby wybierające meble bardzo często zwracają uwagę na ich poprawne działanie.

Ukryte czy na zewnątrz?

Zawiasy meblowe mogą być widoczne jak również odpowiednio schowane wewnątrz mebli. Te pierwsze najczęściej spotyka się przede wszystkim w meblach wzorowanych na antycznych, bowiem w epokach w których powstawały ich pierwowzory były wykonywane właśnie w taki sposób. Dlatego też nie dziwi fakt, że producenci mebli starają się odwzorować każdy ich detal, łącznie z zawiasami. Zawiasy ukryte wewnątrz mebli królują zaś w większości mebli wykonanych w pozostałych stylach. Niewidoczne doskonale spełniają swoją rolę, a jednocześnie meble prezentują się doskonale. Jest ich bardzo wiele rodzajów, często dobierane są do mebli w zależności od ich przeznaczenia.

Cichy domyk czy tradycyjne?

Coraz większe zainteresowanie, zwłaszcza jak mowa o zawiasach w meblach kuchennych budzą zawiasy z tak zwanym cichym domykiem. Sprawiają one, że drzwiczki nie trzaskają, lecz delikatnie domykają się, co jest możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji zawiasów. Jednak są one nieco droższe od tradycyjnych, dlatego w ofercie wielu producentów montaż zawiasów z cichym domykiem jest opcją dodatkową. Jednakże tradycyjne zawiasy również doskonale się sprawdzają, wykonane z wysokiej jakości materiałów mogą służyć bez problemów przez wiele lat.