Zabytkowe, eleganckie, gustowne – klieszki do wódki i likieru

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie już wiesz, że zabytkowy alkohol jest super cenny – podobnie jak stare butelki wina i inne przedmioty gospodarstwa domowego. Niektórzy twierdzą nawet, że wartość zabytkowej butelki trunku jest równa kosztowi surowców użytych do jej produkcji. Ile zapłaciłbyś za swój ulubiony kieliszek wódki?

Eleganckie kieliszki do wódki w dobrej cenie

Nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno, ale wiele osób chętnie zapłaciłoby najwyższą cenę za niektóre retro akcesoria do picia. Na szczęście istnieje wiele sposobów na wykorzystanie starych kieliszków do wódki w domu bez wydawania fortuny.

Niezależnie od tego, czy posiadasz kilka starych kieliszków koktajlowych, czy masz dostęp do całej szafki pełnej ich, większość ludzi ma tyle samo opcji, jeśli chodzi o ich wykorzystanie. Sprawdź te 11 pomysłów na to, jak wykorzystać zabytkowe kieliszki do alkoholu w domu!

Dedykowane kieliszki do wódki

Dekantery są świetne do utrzymywania świeżości innych butelek z trunkami. Możesz je również wykorzystać do przechowywania różnych rodzajów wina na stojaku na wino lub do podawania gościom drinków na przyjęciu. Kieliszki do wódki https://nettrading.pl/kieliszki-do-wodki-i-likieru muszą być wykonane z dobrego i co najważniejsze trwałego materiału. To istota tego elementu, która pojawi się w tym konkretnym działaniu.

Możesz nawet spróbować zrobić własny kordiał! Najlepiej przechowywać butelki z likierem w chłodnym, suchym miejscu, ale możesz też trzymać je w lodówce, aby zawartość była zimniejsza przez dłuższy czas.

Aby nabyć dobry trunek, najpierw usuń etykietę. Umyj butelkę wodą z mydłem, a następnie opłucz ją i dokładnie osusz.

Możesz odkazić swoją butelkę, napełniając ją wrzącą wodą przez co najmniej 5 minut. Po ostudzeniu wody możesz ją wylać i ponownie napełnić butelkę świeżym trunkiem. Przed podaniem pamiętaj, aby jeszcze raz wyczyścić i odkazić butelkę.

Przechowywanie trunków

Możesz użyć kilku starych shakerów koktajlowych do przechowywania różnych rodzajów trunków. Przyda się to, jeśli chcesz mieć pod ręką kilka butelek różnych rodzajów trunków.

Jest to również świetny sposób na wykorzystanie starych shakerów koktajlowych, które nie są już używane.

Możesz również użyć tych shakerów do wstrząśnięcia świeżych soków owocowych i smoothies. A jeśli masz jakieś stare kieliszki koktajlowe, to te słoiki są świetnymi pojemnikami do przechowywania.