Wybieramy najlepsze wieszaki do garderoby

Bolączką wielu osób są zsuwające się z wieszaków ubrania, co może wynikać z ich nieumiejętnego powieszenia, ale nie tylko. Przyczyną problemu może być niewłaściwe dopasowanie wieszaka do rodzaju odzieży. Ciężki płaszcz nie będzie przecież dobrze wisiał na cienkim wieszaku przeznaczonym do odzieży lekkiej. Bałagan w szafie to prosta droga do pogniecionych i pozaciąganych ubrań, które wymagają ciągłego prasowania. Można jednak uniknąć tego typu problemów, dobierając właściwy wieszak na spodnie, bluzki, sukienki, kurtki, marynarki czy płaszcza.

Jakie wieszaki do garderoby wybrać?

Pierwszą kwestią przy wyborze wieszaków do garderoby jest to, aby postawić na produkt dobrej jakości – www. Wieszak musi być wytrzymały, aby był w stanie udźwignąć ciężar ubrań. Nic nam po kiepskiej jakości wieszakach, z których ubrania zsuwają się i opadają na dno szafy. Do dyspozycji mamy następujące wieszaki:

• drewniane,
• wykonane ze sztywnego plastiku,
• profilowane,
• z klipsami,
• okrągłe,
• na ubrania delikatne.

Na rynku nie brakuje tanich wieszaków z drutu czy plastiku, ale nie jest to idealny wybór. Znacznie lepszym będą wieszaki drewniane i te wykonane z bardziej trwałego plastiku. Każdy rodzaj wieszaka jest przeznaczony do przechowywania konkretnych elementów garderoby, co każdy powinien mieć na uwadze przy ich wyborze. Wieszaki profilowane przypominają linię ludzkich ramion. Świetnie nadają się do wieszania na nich koszul, bluzek i żakietów. Te mające bardziej masywną konstrukcję nadają się do cięższych ubrań w postaci płaszcza czy kurtki. Spodnie i spódnice najlepiej jest wieszać na wieszakach z klipsami. Na szaliki i apaszki idealne będą wieszaki okrągłe. W przypadku delikatnych ubrań w postaci sukienki i bluzki do dyspozycji mamy wieszaki specjalnego przeznaczenia. Posiadają one dodatkowe elementy, które umożliwiają zaczepienie tasiemek na ubraniach delikatnych, co zapobiega ich zsuwaniu się z wieszaka.