szafka rtv

Szafka RTV – najczęściej wybierany mebel do mieszkania

Szafki RTV to nieodłączny element umeblowania wielu salonów, sypialni czy pokojów gościnnych. Nowoczesne szafki dostępne na rynku obecnie są przeróżne. Od niskich, głównie idących w parze z telewizorami, przez średnie na których może spocząć nasza prywatna bliblioteczka z ulubionymi pozycjami literackimi, aż po wysokie, które możemy ozdobić rozmaitą roślinnością, czy naszą kolekcją. Każdy gospodaruje ten mebel wedle swojego upodobania.

Szafka RTV – najczęściej wybierany mebel do mieszkania

Mebel ten głównie służy jako podstawa pod telewizor na stopce. Jeśli mówimy o takim wykorzystaniu tego mebla warto również upewnić się, czy tylna ściana jest otwarta, lub skonstruowana w taki sposób, abyśmy mogli dać ujście kablom z tyłu szafki. To rozwiązanie w efekcie da poczucie przejrzystości i ładu, ponieważ luźno zwisające kable na widoku potrafią nieco pogorszyć efekt wizualny naszego umeblowania. Dodatkowo w każdym typie szafki często występującymi elementami są szuflady i drzwiczki. To miejsce najczęściej wykorzystywane jako schowek na różnego rodzaju gadżety, joysticki, kontrolery ruchu, piloty i wiele wiele innych przedmiotów, które niekoniecznie chcemy eksponować na widoku. Przy wyborze szafki RTV należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich jest wykonana – zarówno płyty jak i uchwyty i nóżki, na których będą stały. Meble, które dostępne są w ofercie sklepu są skonstruowane z najwyżej jakości materiałów, co w efekcie daje gwarancję, że posłużą na lata i nie będzie z nimi żadnych problemów natury technicznej.

Szafka RTV – przykładowe zastosowania

Niezależnie od gabarytów mebla, górną półkę można wykorzystać na wiele sposobów i są to np.:

  • Półka na telewizor,
  • Półka na rozmaitą roślinność w doniczkach,
  • Półka na kolekcję literatury, płyt muzycznych, gramofonu,
  • Półka na konsolę i kontroler ruchu,
  • Półka na kolekcjonowane rzeczy
  • Półka na kosmetyki,
  • Półka na sprzęt grający, wieżę, głośniki,
  • Półka na obrazy.

Ogranicza nas tylko i wyłącznie własna wyobraźnia, a oryginalnie zagospodarowany mebel taki jak szafka RTV, może wyróżnić wystrój wnętrza i nadać mu oryginalny charakter zgodny z naszymi upodobaniami.