Sypialnia nie tylko do spania

W sypialni koncentruje się życie mieszkańców każdego domu i to nie tylko w porze nocnej. Nie bez przyczyny mówi się bowiem, że łóżko jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wiele osób lubi zatem pozostać w nim nieco dłużej i poleżeć także w ciągu dnia. Również w chorobie łóżko jest naszym nieodłącznym towarzyszem, choć to już do przyjemności nie należy, lecz jednak bywa koniecznością. Samo łóżko to zdecydowanie za mało. Idealnym połączeniem są dopiero łóżko i przylegające do niego szafki nocne.

Po co komu szafki nocne?

Wbrew obiegowym opiniom szafki do sypialni nie przydają się tylko i wyłącznie nocą. Ponadto, nowoczesne meble sypialniane mają charakter wielofunkcyjny. Na szafce obok łóżka mogą bezpiecznie spocząć okulary, kiedy akurat ich nie potrzebujemy lub też szklanka mleka na dobry sen. Szafki do sypialni mogą także posłużyć jako praktyczna podstawka pod książkę albo przypomnieć nam o zażyciu wieczornych leków, jeśli odpowiednio wyeksponujemy je na blacie. Nowoczesne szafeczki często wyposażone są w użyteczne kółeczka, które sprawiają, że meble są mobilne i można z nich uczynić obwoźny bufet, gdy żona zażyczy sobie śniadanie do łóżka.

Klasyczne, czy innowacyjne?

Szafki sypialniane dostępne są w rozmaitych odsłonach i wzorach. W najnowsze trendy doskonale wpisują się obecnie meble minimalistyczne wykonywane np. z materiałów tekstylnych, z ratanu, wikliny, etc. Często dąży się bowiem do wyposażenia pokoju sypialnianego w meble jak najbardziej przytulne, a jednocześnie lekkie i majestatyczne. To duży walor również w przypadku użytkowników, którzy lubią stosunkowo często zmieniać rozmieszczenie mebli w pomieszczeniach. Nowoczesne szafki sypialniane korzystają z bogatej konwencji, wprowadzając jednocześnie powiew świeżości i rześkości. Mają one wymiar uniwersalny i pasują do niemalże każdej aranżacji sypialni.