stolik kawowy w białym kolorze

Stoliki kawowe – do salonu w domu i pokoju dziennego w bloku

Wybór mebli do salonu to bardzo ważna decyzja. Przemyślenia wymaga styl i charakter, jaki chcemy nadać najbardziej reprezentacyjnemu pomieszczeniu w domu. Jego wygląd będzie zależał, również od tego, czy będzie to typowy salon, czy spełni także rolę sypialni.

Kanapy, fotele i stoliki kawowe w salonie

Salon jest przede wszystkim strefą służącą do wypoczynku i spotkań z rodziną oraz znajomymi. Dobierając meble, należy pamiętać o tym, aby były one komfortowe w użytkowaniu. Kanapa i fotele to obowiązkowy sprzęt w każdym pokoju dziennym. Ich styl i kolor powinien współgrać z pozostałym wyposażeniem. Jeśli, kanapa jest w intensywnych barwach, to warto wybrać do niej jasną ławę lub stolik kawowy biały. Natomiast odważne farby na ścianach lub finezyjne wzory, będą lepiej prezentować się z minimalistycznymi meblami.

Jaki stolik lub stół wybrać do pokoju dziennego?

Przy wyborze stołu lub stolika, znaczenie będzie miała przede wszystkim wielkość pomieszczenia. W blokach pokój dzienny pełni zazwyczaj również rolę jadalni. W takiej sytuacji w pomieszczeniu musi znaleźć się miejsce na stół, przy którym zmieści się cała rodzina.
Inaczej sprawa wygląda w domach jednorodzinnych, w których jadalnia to osobne pomieszczenia. Tutaj w salonie najwygodniej będzie postawić stolik kawowy biały z salonu Mebel4u lub niewysoką ławę. Wielkość stolika zależy od preferencji mieszkańców. Niektórzy lubią bardzo niskie ławy. Inni wybierają stoliki, przy których można wygodnie usiąść i zjeść podwieczorek lub kolację, oglądając ulubiony serial.