baseny ogrodowe

Rodzaje basenów ogrodowych

Niejeden właściciel przydomowego ogrodu marzy o własnym basenie. Być może jeszcze kilka lat temu była to możliwość jedynie dla osób dość bogatych. Jednak w dzisiejszych czasach możliwość posiadania własnego basenu jest na wyciągniecie ręki niemal każdego.

Basen stacjonarny

Ważne jest oczywiście to jaki basen zostanie wybrany. Wyróżnić można bowiem kilka typów i modeli basenów ogrodowych. Pierwszym typem basenu, jaki warto wyróżnić, jest basen stacjonarny. Tego typu basen najczęściej jest konstrukcją betonową, murowaną. Na rynku istnieje możliwość zakupu gotowych basenów stacjonarnych, które wyspecjalizowana ekipa wkopie w ziemię. Można oczywiście zlecić także indywidualny projekt basenu.

Basen dmuchany

baseny ogrodoweJeśli chodzi o dmuchane baseny ogrodowe, to trzeba wiedzieć, iż jest to konstrukcja zdecydowania najtańsza, ale jednoczenie najmniej trwała. Są to także baseny dość małe, jednak ich plusem jest fakt, iż bardzo łatwo można je rozłożyć. Wystarczy jedynie kilka minut. Jak wspomniano dmuchane baseny są nietrwałe. Wszystko dlatego, iż niezwykle łatwo je uszkodzić. Jest to jednak idealne rozwiązanie dla dzieci.

Basen rozporowy

Trzecim typem basenu ogrodowego jest basen rozporowy. Jest on często zdecydowanie większy niż basen dmuchany. Dlatego też umożliwia zamontowanie drabinek. Są to także baseny dość głębokie. Można w nich spokojnie pływa, a niektóre modele pozwalają nawet na nurkowanie.

Basen stelażowy

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o basenie stelażowym. Ten typ basenu to model największy, najwytrzymalszy, ale jednocześnie najdroższy typ basenu ogrodowego. Baseny stelażowe są także duże. Jednocześnie może z niego korzystać nawet kilkanaście osób.

Tego typu baseny ogrodowe możecie kupić przez internet w sklepie DobreBaseny.