Poduszki do salonu – sposób na ożywienie wnętrza

Wybranie poduszek do salonu nie jest łatwą sztuką. Wydawać by się mogło, że nie ma w tym nic trudnego, lecz to właśnie elementy dekoracyjne tworzą klimat wnętrza. I tak, jak mogą stworzyć spójną, elegancką przestrzeń. Tak samo mogą wprowadzić chaos i aranżacyjny bałagan. Jak wybrać poduszki do salonu, by osiągnąć zamierzony efekt?

Od koloru się zaczyna

Kolor tworzy klimat wnętrza i chcąc osiągnąć zamierzony efekt trzeba poświęcić temu wiele starań. Poduszki warto wybierać w oparciu o koło kolorów, które ułatwi wybranie odpowiednich zestawień kolorystycznych.

Koło kolorów zawiera 12 barw. Dzięki tej podpowiedzi możemy wybrać poduszki do salonu (https://mirat.eu/poduszki-dekoracyjne,c805.html) opierając się na kolorystyce monochromatycznej, czyli stosując różne odcienie tego samego koloru. Wybierając kolory pokrewne skupiamy się na kolorach sąsiadujących ze sobą. Decydując się na kolory uzupełniające, wybieramy barwy znajdujące się naprzeciw siebie w kole barw.

Parzyste czy nieparzyste?

Ułożenie poduszek na sofie parzyście jest rozwiązaniem klasycznym. Tradycyjnie układamy poduszki największe na brzegach, zmniejszając rozmiar ku środkowi.

Zastosowanie nieparzystej ilości poduszek sprawi, że wnętrze będzie wyglądać bardziej nowocześnie i niebanalnie. Warto również zaryzykować i zastosować poduszki w innych wzorach niż klasyczne, kwadratowe. Wałki, czy poduszki okrągłe wprowadzą ciekawy akcent, który ożywi wnętrze. Z takimi rozwiązaniami trzeba jednak uważać, by stosować je w umiarze. Przesyt może sprawić, że wnętrze nie będzie harmonijne, a będziemy odczuwali chaos.

Poduszki, które dobierzemy w ciekawy, niebanalny sposób mogą ożywić wnętrze i sprawić, że sofa będzie prezentowała się naprawdę bardzo ciekawie. Klasyczne rozwiązania warto próbować przełamać rozwiązaniami, które podkreślą indywidualny charakter wnętrza. Dzięki temu zyskamy salon, który będzie ciekawy i niebanalny.