kamieniopodobne płytki na elewacjach

Płytki kamieniopodobne na elewację

Elegancka elewacja to marzenie każdego posiadacza domu. Już od wielu lat kojarzy się ją z połączeniem estetycznego tynku i zdobień z kamienia naturalnego lub cegły. Taka elewacja niestety kosztuje sporo pieniędzy. Na szczęście jednak, na rynku można znaleźć płytki kamieniopodobne, przy pomocy których można wyczarować ją niewielkim kosztem. Co warto wiedzieć o tych produktach.

Mnogość rozwiązań

Płytki kamieniopodobne na elewację cieszą się niesłabnącym popytem. Z tego względu, ich producenci wciąż proponują nowe wzory, style i rozwiązania estetyczne, wśród których można się pogubić. Na rynku dostępne są zarówno płytki o charakterze tradycyjnym – imitujące cegłę, piaskowiec czy trawertyn, jak i takie o bardzo nowoczesnym wyglądzie (np. frezowanego w geometryczny wzór 3D granitu) czy imitujące kamienną mozaikę. Wśród płytek tego typu każdy znajdzie coś dla siebie.

Dobre właściwości

Płytki kamieniopodobne przeznaczone do dekoracji fasad budynków mają podwyższoną odporność na zmienne warunki atmosferyczne. W przeciwieństwie do naturalnych, nie wymagają częstej konserwacji, impregnowania czy malowania i cechują się ponadprzeciętną trwałością. Zachowują nienaganny wygląd przez długi czas, dzięki czemu są świetną inwestycją na lata.

Łatwy montaż

Elewacyjne płytki kamieniopodobne są także proste w montażu. Poradzi sobie z nim praktycznie każdy fachowiec doświadczony w kładzeniu tradycyjnych płytek łazienkowych czy terakoty. Przy pomocy płytek tego typu można bardzo szybko wykończyć duże powierzchnie, co jest niewątpliwą zaletą, jeśli zależy nam na czasie.

Wykończanie elewacji domu płytkami kamieniopodobnymi (takimi)jest bardzo popularne. Trwałe, łatwe w montażu i znacznie tańsze od kamienia naturalnego płytki to idealny sposób na ozdobienie fasady budynku na lata.