piękne lampy stojące do salonu

Piękne lampy stojące do salonu – nadaj swemu wnętrzu ciepło

Urządzenie mieszkania to z pewnością nie lada wyzwanie. Na rynku jest obecnie wiele trendów, co rok jest coś innego modnego. Często można się pogubić. To, co jednak wiadomo, to to, że światło, a rączej wiele źródeł światła, jest niezwykle ważne przy urządzaniu wnętrza. Ale co z salonem? W końcu to tam spędza się najwięcej czasu – odpoczynek, rozmowy z gośćmi. Często salon jest połączony z aneksem kuchennym, a więc tym bardziej spójność powinna być zachowana. 

Idealnie nadadzą charakter wnętrzu

Lampy podłogowe nie tylko dają światło, dzięki czemu jest widniej, można poczytać książkę, czy usiąść z herbatą w ręku, ale przede wszystkim wprowadzają zupełnie nowy, inny nastrój. Trochę tajemniczości, nie wszystko jest dokładnie oświetlone, z wyjątkiem miejsca pod lampą, oraz niedaleko niej. Piękne lampy stojące w salonie mają przede wszystkim zastosowania:

piękne lampy stojące do salonu

– dają światło punktowe

– nadają wnętrzu charakteru oraz uroku

– większa ilość źródeł w pokoju sprzyja zwierzeniom i rozmowom, a więc aspekt psychologiczny.

Lampy podłogowe są również niezwykle przydatne, gdy chce się mieć punkt świetlny, ale tylko w jednym miejscu, a w innym rogu pokoju na przykład śpi dziecko. 

Jaką lampę stojącą wybrać?

Przede wszystkim wybór należy zacząć od połączenia z innymi mebli. Na rynku obecnie znajduje się, bardzo wiele pięknych lamp stojących do salonu. Lampa powinna być spójna z dominującym stylem mieszkania. Nowoczesny, glamour, klasyczna, lub z dodatkiem drewna, a może awangardowa? Istotną kwestią jest także zwrócenie uwagi na klosz – a więc ile światła jest potrzebne do pomieszczenia, czy może lampa ma spełniać funkcję stricte dekoracyjną. Piękne lampy stojące do salonu są dostępne w dogodnych cenach, zaczynając od tych tańszych, które można znaleźć już za około 200 złotych, a kończąc na lampach za kilka tysięcy. Najważniejsze jest by lampa, odpowiadała domownikom oraz była spójna z wnętrzem.