obraz abstrakcyjny

Obrazy abstrakcyjne – idealna dekoracja dla nowoczesnego wnętrza

Samodzielne zaprojektowanie nowoczesnego wnętrza to zadanie wymagające nie tylko dobrego wyczucia przestrzeni, ale też odpowiedniego dobrania mebli, przedmiotów użytkowych czy dekoracji. W niniejszym tekście skupimy się na tych ostatnich, a konkretniej na obrazach abstrakcyjnych, które cieszą się ogromną popularnością jako modny dodatek do nowoczesnego wnętrza. Kiedy warto sięgnąć po abstrakcję, a kiedy postawić na klasyczne rodzaje malarstwa?

Abstrakcja dobrze dopełnia się ze stylem nowoczesnym

Obrazy abstrakcyjne zaczęły zyskiwać dużą popularność w drugiej połowie XX wieku. To wtedy dzieła najwybitniejszych abstrakcjonistów były sprzedawane na akcjach za miliony dolarów i stały się popularnym dodatkiem do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym. Co prawda dzisiaj abstrakcja nie cieszy się już aż taką popularnością, ale wciąż bywa wykorzystywana przez doświadczonych architektów wnętrz. Obrazy abstrakcyjne doskonale dopełniają się ze stylem nowoczesnym – świetnie prezentują się na ścianach białych, przestronnych wnętrz. Najlepiej wyglądają one, gdy wnętrza są proste i pozbawione nadmiaru dekoracji czy zbędnych przedmiotów.

Obrazy abstrakcyjne a klasyczne dzieła sztuki

obraz abstrakcyjny

Nie każdy z nas lubi obrazy abstrakcyjne (link), a ta forma sztuki wydaje się źle współgrać z bardziej klasycznymi rodzajami malarstwa. Dlatego nie warto łączyć abstrakcji z portretami, pejzażami czy bardziej klasycznymi obrazami – takie dekoracje zwyczajnie nie będą się dobrze prezentować na ścianie. W przypadku projektowania wnętrz to właśnie spójność jest najważniejsza – dlatego warto postawić na spójny, jednolity rodzaj malarstwa, czy to obrazów abstrakcyjnych, czy też innych dzieł sztuki wpisujących się w gusta domowników.