Nożyce elektryczne do metalu — cechy

Każdy mistrz może śmiało stwierdzić, że cięcie blachy za pomocą nożyc mechanicznych jest bardzo trudnym zadaniem, podczas którego operator może ulec wypadkowi. Taka obróbka jest dość czasochłonna i pracochłonna, szczególnie w przypadku konieczności cięcia powierzchni falistej. A jeśli produkt znajduje się w trudno dostępnym miejscu, jest prawie niemożliwe, aby go wyciąć za pomocą nożyc ręcznych. Specjalnie w celu rozwiązania tego problemu, na rynku dostępne są nożyce elektryczne.

Cechy

Urządzenie to ma wiele podobieństw do małej szlifierki kątowej. Profesjonalne modele posiadają zdalnie sterowane ramię obrotowe i są znacznie trudniejsze do utrzymania jedną ręką. Obudowa wykonana jest z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego.

Spośród cech narzędzia możemy wyróżnić pozycje, które zostaną omówione poniżej.

  • Jeśli porównamy nożyce mechaniczne i elektryczne, te ostatnie nie wymagają żadnego wysiłku ze strony operatora — narzędzie wykonuje cięcie w trybie automatycznym. Dzięki temu szybkość i wydajność pracy wzrasta kilkukrotnie.
  • Elektryczne nożyce do metalu są przeznaczone do cięcia dość grubych produktów (do 0,5 cm). Urządzenie jest w stanie obrabiać metale nieżelazne, polimery, wieloskładnikowe materiały o wysokiej wytrzymałości, z którymi urządzenie mechaniczne po prostu sobie nie radzi.
  • Urządzenie to jest w stanie ciąć nie tylko gładkie i faliste powierzchnie metalowe, ale również pokrycia dachowe i dachówki metalowe.
  • Dzięki ergonomicznej konstrukcji elektronarzędzia operator może wykonać nie tylko cięcie proste, ale również cięcie wzorzyste.
  • W produkcie zamontowane są ostre noże, co w połączeniu z dużą prędkością ruchu pozwala na równe cięcie metalu bez zadziorów.
  • Obrabiana powierzchnia nie jest uszkodzona i nie jest zniekształcona podczas pracy.

Używanie tego narzędzia jest całkowicie bezpieczne. Ze względu na cechy konstrukcyjne, urządzenie nie wymaga bezpośredniego kontaktu z narzędziem, więc ryzyko zranienia jest prawie zerowe.