Modna i elegancka kuchnia w bieli

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu, dlatego tak ważne jest, aby była ona nie tylko funkcjonalna, ale także przytulna i estetyczna. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w niej odcieni bieli z kontrastującą czernią. Rozwiązanie to sprawdzi się w domach, gdzie króluje elegancki, klasyczny styl, a pani domu ceni sobie duże, przestronne wnętrza.

Oryginalne płytki kuchenne

To jakie płytki położymy na podłodze zależy od naszego gustu. Projektanci wnętrz w ostatnich sezonach szczególnie polecają płytki oktagonalne – sprawdzone produkty. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego kto ceni sobie oryginalny, elegancki styl. Cechują się one ściętymi rogami, przez co tworzy się z nich ośmiokątne figury geometryczne, pomiędzy które wkłada się niewielkie romby, w czarnym kolorze. Płytki te mogą być wykonane z różnego materiału, zarówno z ceramiki, gresu, a nawet marmuru. Wyróżniają się także wielkością oraz fakturą. Biel jest kolorem, na którym widać zabrudzenia bardziej niż na innych barwach, dlatego też, jeśli zależy nam na utrzymaniu naszej kuchni w czystości, najlepiej wybrać płytkę o szorstkiej fakturze lub przynajmniej satynowej. Dzięki temu nie będzie na niej widać śladów stóp, a mop nie pozostawi smug.

Geometryczne wzory ozdobą każdego mieszkania

Figury geometryczne powstałe z ułożenia płytek oktagonalnych są nie tylko efektowne, ale także eleganckie. Nadają się do stylowych kuchni w klasycznym wydaniu, a także do pomieszczeń, gdzie domownicy stawią na estetyczne, surowe wnętrza. Jeśli chcemy, aby nasza kuchnia wyróżniała się oryginalnością możemy zastosować nieco inne kolory. W Internecie spotkać możemy sklepy online proponujące płytki w różnych odcieniach bieli, beżu i szarości o marmurowej strukturze. Szeroki wybór barw daje nam duże pole do popisu w aranżacji wnętrza, w którym spotyka się cała rodzina.