Maty grzewcze – do czego służą?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mat grzewczych. Ich zadaniem jest zapewnianie ciepła w każdych warunkach. Dzięki nim można szybko się rozgrzać. W jakim właściwie celu się ich używa?

Rozgrzewanie

Maty grzewcze przede wszystkim mają rozgrzewać. To szczególnie ważne zimą i jesienią. Kiedy na dworze hula wiatr albo pada deszcz, nawet w domu czuć przenikające zimno. Tradycyjne ogrzewanie nie daje rady go rozwiać ze względu na dużą bezwładność instalacji. Mata grzewcza pozwala na generowanie ciepła dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. W związku z tym nie ma problemów ze startami ciepła. Na macie można rozgrzać się bardzo szybko, nawet gdy w mieszkaniu panuje chłód. Jest też to tańsze rozwiązanie niż ogrzewanie całego pomieszczenia do zadanej temperatury.

Bez bólu

Warto wspomnieć, że maty grzewcze zapewniają komfort osobom zmagających się z dolegliwościami bólowymi. Ciepło może pomóc je zmniejszyć. Maty szczególnie przydają się w bólach kręgosłupa (np. przy tzw. korzonkach). Chory kładzie się na macie, a ona wysyła ciepło na całą długość kręgosłupa. Podwyższona temperatura pomaga rozluźnić mięśnie, a tym samym zmniejsza ból. Ciepło przyda się też osobom cierpiących na bóle związane ze zmianami pogodowymi lub bóle reumatyczne. Są one wyjątkowo uciążliwe, a leki nie zawsze bywają skuteczne. Ciepło pomoże walczyć z bólem dużo szybciej niż leki. Warto tutaj zauważyć, że mata jest skuteczniejsza niż tradycyjny termofor oraz ma od niego większą powierzchnię. Tym samym może ona działać na większą powierzchnię ciała.

Maty grzewcze dostępne w tym miejscu.