domek ogrodowy

Jakie domki ogrodowe wybrać

Wiele osób poszukuje rozwiązania dla swoich domów które nie posiadają oddzielnego pomieszczenia na schowek. Najczęściej tak się dzieje w przypadku małych domów lub domków letniskowych. Pojawia się wtedy problem gdzie schować rzeczy które nie są potrzebne na co dzień, tylko okazjonalnie np. w zależności od pory roku. Również przydaje się miejsce gdzie można ukryć coś przed widokiem innych ze względu na chęć uniknięcia kradzieży lub nieładny wygląd. Domki ogrodowe są doskonałym rozwiązaniem tych problemów.

Czym są domki ogrodowe

Są to niewielkie budowle do postawienia na ternie posesji. Ich główną funkcją jest przechowywanie różnych rzeczy od narzędzi, przez zabawki, po meble.

Domki ogrodowe różnią się materiałem budulcowym, wielkością i funkcjonalnością. Można wyróżnić kilka głównych rodzajów:

  • Domki drewniane – wykonane z drewna (najczęściej sosnowe), można stosować jako schowek lub domek dziecięcy
  • Domki blaszane – wykonane z blachy, do użycia jako magazyn
  • Domki duże – posiadają podwójne dość spore drzwi, najlepsze do przechowywania większych przedmiotów jak np. skuter
  • Domki małe – z małymi drzwiami lub drzwiczkami, służą do przechowywania mniejszych przedmiotów
domki ogrodowe

Zalety domków ogrodowych

Głównymi zaletami domków ogrodowych jest ich funkcjonalność. O ich ostatecznym przeznaczeniu decyduje właściciel. Może on przechowywać tam narzędzia ogrodowe, meble, rowery, wszystko to na co w domu brakuje mu miejsca.

Kolejnym atutem jest wygląd. W szczególności domki drewniane prezentują się ozdobnie. Dlatego są świetnym rozwiązaniem dla tych którzy dbają o atrakcyjność posesji.

Dodatkowo są wytrzymałe i odporne na zmienne warunki pogodowe.