stolik ogrodowy

Jak wybrać stolik ogrodowy? Materiały, wielkość i inne czynniki

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wybierając stolik ogrodowy, jest wielkość obszaru, w którym planujesz go umieścić. Stoły ogrodowe są dostępne w różnych rozmiarach, o szerokościach od 50 cm do nawet 4 metrów.

Krok pierwszy – zastosowany materiał

Różne rodzaje materiałów na stół ogrodowy mogą przynosić różne korzyści osobom, które z nich korzystają.

Plastikowe stoły są bardzo łatwe w utrzymaniu, a do tego są stosunkowo tanie. Występują w różnych kolorach i kształtach, co ułatwia znalezienie idealnego dopasowania do swojego ogrodu lub patio. Plastik może zostać poddany recyklingowi pod koniec jego życia i jest na tyle lekki, że w razie potrzeby można go łatwo przenosić.

Drewniane stoły są zazwyczaj solidne, co czyni je idealnymi do aktywności na świeżym powietrzu, takich jak grillowanie i pikniki, gdzie jest dużo ruchu i ogólnie ruch może powodować problemy z innymi materiałami, takimi jak metal lub kamień. Ten materiał jest również tym, czego niektórzy ludzie wolą używać ze względu na wartość estetyczną.

stolik ogrodowy

Krok drugi – typ stolika ogrodowego

Dostępne typy stolików ogrodowych to przede wszystkim te cztery.

Duży stół: często nazywany stołem do zewnętrznej jadalni ze względu na jego wielkość i liczbę miejsc siedzących. Jest zwykle używany na rodzinny obiad lub na organizację przyjęć.

Mały stolik: znany jako stół śniadaniowy, zwykle ma okrągły kształt i może pomieścić od dwóch do czterech osób.

Stół rozkładany: jest to mały, prostokątny blat, który można rozłożyć na prawie dowolną długość. Dzięki temu większa ilość miejsca jest dostępna, gdy nie jest używany.

Stół półokrągły: ten rodzaj stołów ma półokrągły blat, który po ustawieniu wokół niego daje wrażenie owalnego lub okrągłego kształtu. Jest to dobre rozwiązanie dla małej przestrzeni.