monitor do komputera

Jak wybrać monitor do komputera?

Monitor do komputera występuje w wielu wielkościach i modelach, które dostosujemy do swoich oczekiwań. Jak wybrać najlepszy monitor? O czym warto pamiętać? Jakie proporcje ekranu będą najlepsze?

Przekątna ekranu i rozdzielczość

Podczas doboru monitora trzeba pamiętać o rozdzielczości i przekątnej ekrany. Nie zapominajmy o tym, że większa przekątna nie musi oznaczać większego komfortu pracy. Często wystarczy nam monitor 20 cali, który doskonale spełni swoje zadania. Decyzja wiąże się z ilością miejsca, jaką mamy we wnętrzu i odległością, która będzie nas dzieliła od monitora. Co ciekawe, ekran nie może być ustawiony bliżej nić 50 cm od wzroku. Najważniejsza zasada jest taka, że całość ekranu monitora powinniśmy ogarnąć wzrokiem. Monitory do komputera znajdziesz tutaj.

Na jakie proporcje ekranu postawić?

Producenci oferują następujące proporcje ekranu:

  • 16:9 – jest to format panoramiczny, jaki oferuje rozdzielczość m.in. 1920 x 1080. Użytkownicy znają ten monitor pod nazwą Full HD. 
  • 16:10 – oferuje rozszerzony poziom rozdzielczości względem pionu Full HD. Mamy tutaj do czynienia z 1200 pikselami, zamiast 1080. Taka opcja jest chętnie stosowana przez osoby zajmujące się grafiką komputerową. 
  • 21:9 – jest nazywany ultra-panoramą. Doskonale zaprezentują się na nim gry i filmy nowego formatu. 

Zakup monitora do komputera to nie lada wyzwanie. Inspiracji poszukajmy w internetowych sklepach, gdzie łatwo dokonamy zakupu z dostawą pod same drzwi. Na uwagę zasługują cenione marki, jakie dadzą nam pewność doskonałej jakości i sprawnego działania.