Jak wybrać knoty do świec

Jak wybrać knoty do świec?

Ręcznie robione przedmioty stają się coraz bardziej popularne. Rzemieślnicze rękodzieło jest wysoko cenione na całym świecie, nic więc dziwnego, że chętnie sprawdzamy nasze umiejętności z różnymi produktami wyposażenia wnętrz. Świece własnej produkcji przyciągają wielu miłośników. Jednak wszyscy są zgodni co do tego, że najtrudniejszą częścią całego projektu było wybranie knota do świecy. Na co więc należy zwrócić uwagę, aby wykonać to poprawnie?

Knoty bawełniane i drewniane – wybierz odpowiedni materiał

Drewniane knoty świetnie się prezentują, a podczas palenia słychać trzask klimatu, przypominający trzask kominka. Świece zapachowe z drewnianymi knotami stworzą wspaniały nastrój podczas oglądania tańczących płomieni. Należy jednak pamiętać, że knot drewniany należy każdorazowo przyciąć przed rozpaleniem. Dzięki temu popiół nie zanieczyszcza ostrza. Nie wolno jednak łamać knota, ponieważ jest to bardzo delikatny element, a nadmierne skracanie może powodować nierównomierne topienie wosku. Knoty do świec dostępne pod adresem https://topwosk.pl/pl/c/Knoty-do-swiec/28 mają również wiele zalet. Jedną z ich wielkich zalet jest to, że w przeciwieństwie do drewnianego rdzenia nie pękają i są mało wymagające — nie wymagają przycinania. Nie gwarantują one jednak niezwykłego efektu wizualnego drewnianych.

knoty do świec zrobione z bawełny

Jaką grubość knota wybrać?

Zasady doboru knota do świecy również są proste – im większa grubość/średnica świecy, tym grubszy powinien być knot. Problem pojawia się, jednak gdy mamy do wyboru kilka grubszych knotów i chcemy wybrać ten właściwy. Niestety, nie ma złotych zasad, które zagwarantowałyby właściwy dobór knota. Tylko metoda prób i błędów może nas tutaj uratować. Producenci świec przyjęli pewne proporcje. Cóż, powiedzmy, że stosunek grubości knota do grubości świecy wynosi 1/10. Jednak ten współczynnik jest znacznie uproszczony i nie zawsze się sprawdza, więc nie warto całkowicie na nim polegać. Odpowiednio dobrane knoty sprawiają, że świeca pali się równomiernie, spokojnym płomieniem i bez nieprzyjemnego zapachu.