pompa spalinowa do wody

Jak działa pompa spalinowa do wody?

Pompa spalinowa do wody to doskonała alternatywa dla wodociągów i systemów kanalizacyjnych. Można powiedzieć, że jest to niezbędne wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Pompa sprawdzi się dobrze w miejscach, gdzie trzeba przepompować wodę czy usunąć nieczystości.

Czym jest pompa spalinowa do wody?

Na początku warto zaznaczyć, że pompa spalinowa do wody pozwala transportować zarówno wodę czystą, jak i brudną. W sprzedaży można znaleźć wersje półszlamowe oraz szlamowe, które są używane nawet przez Ochotniczą i Państwową Straż Pożarną. Pompy szlamowe przeznaczone są do wypompowywania gęstych cieczy, takich jak resztki z budowy i muł. Przy użyciu rozrusznika ręcznie odbywa się zapłon pompy spalinowej, ale na rynku pojawiły się już modele z elektronicznym zapłonem. Taką pompę można uruchomić zazwyczaj dotknięciem palca. Nie da się ukryć, że to moc jest podstawowym parametrem, ponieważ wskazuje ile wody w danym czasie jest w stanie urządzenie wypompować. Można przypuszczać, że im większa moc, tym szybciej uda się wypompować wodę z cysterny, czy zalanej piwnicy. Kluczowym parametrem jest również siła ssania pompy spalinowej do wody, która ma wpływ na to, z jakiej głębokości będzie można pompować wodę.

Parametry pomp spalinowych do wody

W sklepie Zamu dostępne są pompy spalinowe do wody z różnymi silnikami. Silniki czterosuwowe benzynowe są najpopularniejsze, ale godne polecenia są też wersje dwusuwowe. Nie bez znaczenia są też filtry zastosowane przez producenta. Nie można zapomnieć, że pompa spalinowa do wody musi mieć odpowiednie warunki pracy. Kluczowe jest to, że odległość pomiędzy źródłem wody a pompą nie powinna być zbyt duża. Do tego pompa musi być ustawiona na twardym podłożu, żeby się nie przesunęła lub nie przewróciła. Ceny pomp do wody spalinowych różnią się w zależności od modelu, mocy oraz producenta. Trzeba się jednak szykować na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, a do tego jeszcze niezbędne akcesoria.