lampy podłogowe designerskie

Gdzie umieścić lampę podłogową?

Lampy podłogowe designerskie są nie tylko praktyczne, ale również dekoracyjne. Dają one ogromną ilość możliwości aranżacyjnych, więc wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Jedno jest pewne – lampa podłogowa o niebanalnym kształcie może całkowicie odmienić wygląd każdego pomieszczenia. To właśnie dzięki niej wnętrze wydaje się przytulniejsze, a zarazem nowocześniejsze. Wbrew pozorom takie modele nie zajmują dużej ilości przestrzeni, dzięki czemu pasują również do miejsc o niewielkiej powierzchni.

Lampa podłogowa w salonie

Zakupując lampę podłogową designerską do salonu należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby była ona spójna z całym wystrojem. Dobrze jest, jeśli wybrany model nawiązuje swoim wzornictwem do pozostałych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. Najlepiej, aby lampa wpasowywała się w otoczenie.

Oczywiście nic nie stroi na przeszkodzie, aby oświetlenie kontrastowało z innymi produktami znajdującymi się wewnątrz salonu. W takim przypadku dobrze jest postawić na nieoczywiste formy i kolory.

Lampa podłogowa w sypialni

Lampa podłogowa stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych lampek nocnych. Można ustawić ją w bliskiej odległości od łózka, dzięki czemu będzie spełniała swoją funkcję, a jednocześnie nie będzie odbierać wnętrzu przestronności. Dobrze jest wybrać model nie tylko efektowny, ale również komfortowy w użytkowaniu.

Osoby, które lubią czytać przed snem powinny zdecydować się na regulowaną lampę.