Gazowy podnośnik meblowy do zadań specjalnych

Gazowy podnośnik meblowy z Belmeb jest powszechnie wykorzystywany w szafkach z drzwiczkami, które uchyla się do góry. To właśnie podnośniki meblowe umożliwiają bardzo płynne otwieranie i zamykanie drzwiczek. Niektóre modele pozwalają także utrzymać samodzielnie drzwiczki w pozycji otwartej, dzięki czemu uzyskuje się swobodny dostęp do zawartości całej szafki. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie, dlatego też warto jak najszybciej skorzystać z jego dobrodziejstwa.

podnośnik meblowyO czym należy pamiętać przy zakupie podnośników meblowych?

Przy zakupie podnośnika meblowego należy zwrócić szczególną uwagę na wielkość i ciężar drzwiczek, ponieważ to właśnie do nich należy dobrać odpowiednią siłę podnośnika, która obecnie podawana jest w N (Newtonach). Specjaliści z branży meblowej zalecają, aby na 1kg liczyć 10N. Bardzo wiele osób dla płynnej i bezproblemowej pracy zaleca wykorzystanie dwóch oddzielnych podnośników.

Czym powinien cechować się porządny podnośnik meblowy?

Niezawodny podnośnik meblowy powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne i co najważniejsze musi być również odporny na wyginanie. Przy zakupie nowych podnośników meblowych bardzo wiele osób zwraca szczególną uwagę na sposób ich montaż. Jak łatwo się domyśleć im prostszy i szybszy montaż tym lepiej. Nie można zapominać również i o tym, że w przypadku podnośników ogromną rolę pełnią także kwestie estetyczne o których nigdy nie można zapominać.