drzwi składane łamane

Drzwi składane łamane. Kiedy sprawdzą się najlepiej?

Drzwi składane cieszą się coraz większą popularnością – zarówno wśród projektantów, jak i osób aranżujących swoje wnętrza na własną rękę. Najważniejszy powód ich popularności to z całą pewnością oszczędność przestrzeni. Dzięki specjalnemu sposobowi otwierania, zajmują znacznie mniej miejsca niż standardowe drzwi uchylne. To sprawia, że są często montowane w niewielkich pomieszczeniach, chociaż nie jest to ich jedyne zastosowanie.

System drzwi składanych. Na jakiej zasadzie działają?

Drzwi składane łamane z tej oferty posiadają w połowie szerokości skrzydła zawiasy, co jest ich najważniejszą cechą. Przy otwieraniu i zamykaniu skrzydło „łamie się”, przez co po otworzeniu zajmuje znacznie mniej miejsca niż standardowe drzwi uchylne. Takie rozwiązanie wymaga użycia specjalnej prowadnicy. Producenci systemów drzwi składanych oferują je w różnych wzorach – w tym z przeszkleniami – dzięki czemu łatwo znajdziemy ten, który najlepiej będzie pasował do naszej wizji naszego wnętrza.

Drzwi składane łamane – nie tylko do małych mieszkań

Sposób otwierania drzwi składanych łamanych sprawia, że często są one wybierane przy aranżacji niewielkich mieszkań. W tej roli sprawdzają się wręcz znakomicie, jednak warto pamiętać, że oferowane przez nie możliwości są znacznie większe. Drzwi tego typu doskonale nadają się przy dzieleniu pomieszczeń (na przykład w celu wygospodarowania garderoby czy spiżarni), a także w wąskich korytarzach i przedpokojach.