Czysta woda w basenie- gwarancją udanych rodzinnych zabaw

Pływać w przydomowym basenie jest niezmiernie przyjemnie i miło. Jednak, by do tego doszło, trzeba najpierw zadbać o jego stan techniczny.

Co przeszkadza w utrzymaniu czystości wody w basenie?

A nawet to, że wpadają do niej liście, ziemia z bosych stóp czy liście z okolicznych drzew. Czasem w basenie rozrastają się glony i to one pogarszają jakość wody- sprawiając, że staje się zielonkawa i nieprzyjemnie pachnie. Za zły stan wody opowiada również czasami niewystarczająca i słaba jakość urządzeń filtrujących wodę.

Aktywne działania

Jak utrzymać czystą wodę w basenie? Po pierwsze, by utrzymanie czystej wody w basenie było w ogóle możliwe należy mechanicznie usunąć wszelkie pozostałości na dnie liści, piasku czy gałęzi. Można to zrobić przy pomocy zwykłej siatki. Po drugie trzeba z pomocą mopa lub szczotki dokładnie wymyć dno basenu. Niemniej należy to robić z wyczuciem i ostrożnością, by go nie uszkodzić. Przy tej okazji, gdy basen jest pusty- warto sprawdzić stan techniczny pompy i skimmera. Od ich czystości i schludności także zależy jakość wody. Po wyczyszczeniu całego basenu i wyżej wymienionego sprzętu należy zbiornik dokładnie opłukać, dopiero potem można napuścić do niego wody.

Kiedy najlepiej się tym zająć?

Logika podpowiada, że przed sezonem. Gdy będzie się ten nieprzyjemny obowiązek w nieskończoność odkładać, może się okazać, że rodzinne igraszki basenowe odbędą się prosto z marszu bez uprzednio dobrze oczyszczonego basenu. To najprawdopodobniej odbije się na zdrowiu w sposób negatywny u wszystkich jego użytkowników.