Czy kawa z kawiarki smakuje lepiej?

Obecnie kawa gości niemal w każdym domu, jest ona nieodzownym dodatkiem do śniadania, a także idealnym pretekstem do zjedzenia kolejnego kawałka ciasta. Nikogo nie powinienem więc dziwić fakt, że ten napój zyskał miano ,,nektaru bogów”, wpływa on bowiem nie tylko na witalność oraz energię w ciągu dnia, ale posiada również całą masę prozdrowotnych właściwości.

Zdrowotne właściwości kawy

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nadmierne spożywanie kofeiny (która jest zawarta w kawie) niewiele ma wspólnego ze zdrowiem, jednak jeśli będzie ona spożywana w rozsądnych ilościach, kawa może okazać się przysłowiowym ,,lekiem na całe zło”. Zatem jakie cudowne właściwości ma w sobie kawa? Otóż pomaga obniżyć cholesterol oraz przyspiesza metabolizm. Błędem jest twierdzenie, że picie kawy wspomaga odchudzanie, ponieważ mimo tego, że efektem ubocznym rzeczywiście może być utrata wagi to nie powoduje tego kawa sama w sobie. Jest to bowiem efekt tego, że organizm zaczyna trawić znacznie szybciej. Są to tylko niektóre z licznych dobroczynnych właściwości tego napoju.

Jak parzyć kawę

Sposobów na parzenie kawy jest mnóstwo. W zasadzie niemal każdy dobry barista posiada własny sposób na parzenie tego trunku. Niektórzy piją jedynie kawę z ekspresu, inni natomiast preferują ten napój z kawiarki ze sklepu Sferis. Choć obydwie grupy są bardzo zagorzałe w swoich poglądach, to właśnie z kawiarki korzystają najlepsi z najlepszych specjalistów od kawy. Zatem czy wszyscy powinni przestawić się na picie kawy parzonej tylko w ten sposób, a jeśli tak, to jaką kawiarkę wybrać?

Czym należy się kierować przy wyborze kawiarki

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że jeśli ktoś do tej pory lubił kawę z ekspresu nie zmieni nagle zdania, dlatego warto filtrować wszystkie informacje. Istnieje dosłownie cała masa różnych rodzajów kawiarek, zaczynając od tych klasycznych, metalowych poprzez elektryczne kawiarki z młynkiem aż po małe i niezbyt profesjonalne kawiarki z plastiku bądź aluminium. Ich wybór powinien być oczywiście indywidualny i zależny od tego czego się oczekuje od tego typu sprzętu, jednak mimo wszystko warto zainwestować w urządzenie, które będzie służyło dłużej niż tydzień. Jeśli nie jest się znawcą kawy oraz kawiarek, warto poprosić o pomoc kogoś kto się na tym dobrze zna – może to być zaprzyjaźniony barista lub po prostu ekspedient w sklepie z tego typu artykułami.