odkurzacz basenowy

Odkurzacze basenowe ułatwiają utrzymanie czystości w basenie

Dom z ogrodem jest spełnieniem marzeń o wolności, spokoju i brakiem problemów z sąsiadami. Nic dziwnego, że każdy właściciel dąży do tego, aby zapewnić sobie jak najwięcej przyjemności z zalet posiadania własnego kawałka ziemi.
Jedną z największych atrakcji jest ustawienie w ogrodzie basenu. Wielkość basenu będzie zależała od potrzeb domowników. Zazwyczaj im starsze dzieci, tym większy basen pojawia się w letnie miesiące.

Dodatki, które warto kupić razem z basenem.

Do prawidłowego funkcjonowania basenu, potrzebnych jest kilka niezbędnych dodatków. Niektórzy producenci oferują gotowe zestawy potrzebnych przedmiotów, które kupuje się w pakiecie z wybranym basenem. Ilość dodatków, w dużym stopniu będzie zależała od jego szerokości i głębokości. Do popularnych urządzeń wspomagających funkcjonowanie basenu oraz utrzymanie go w czystości, należą: pompa, siatka na liście, drabinka, odkurzacz, grzybek na chlor i koszyczek na zabrudzenia.

Jak działa odkurzacz w basenie?

Odkurzacz basenowy jest niezwykle użytecznym sprzętem. W przypadku głębokich basenów, jest urządzeniem niezbędnym, do zachowania czystości i komfortu użytkowania. Odkurzacz jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy zainstalować pompę, podpiąć rurę od odkurzacza do otworu wsysającego i urządzenie jest gotowe do pracy.
Końcówka odkurzacza zawiera pojemniczek z siatką, w którym zbierają się wszelkie zabrudzenia wysysane z dna basenu. Do zestawu dołączony jest długi, teleskopowy kij, który należy połączyć z odkurzaczem. Następnie końcówkę z pojemnikiem wprowadza się delikatnie do wody. Kolejna czynność, to zwykłe odkurzanie, takie samo jak sprzątanie dywanu w domu. Po zapełnieniu pojemnika, odkurzacz należy wyjąć z baseny, opróżnić siatkę z zabrudzeń i można kontynuować odkurzanie.

Dlaczego pompa basenowa jest bardzo ważna?

Od jakości pompy basenowej, będzie zależało, czy basenowy odkurzacz zadziała w prawidłowy sposób. Jeśli moc pompy nie będzie dopasowana do potrzeb odkurzacza, nie będzie on miał odpowiedniej siły ssącej i nie wyciągnie zabrudzeń z dna basenu.